Get Adobe Flash player

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach
Forum Społecznego
zapisz się!

Katolicy a internet

Religia nie jest przeszkodą w budowaniu nowoczesnego państwa i społeczeństwa dobrobytu w Polsce. Kościół katolicki ma do zaoferowania społeczeństwu konkretną pomoc w budowaniu więzi społecznych, w rozwiązywaniu problemów oraz przyczynia się do wzrostu ekonomicznego. Z takimi założeniami, opartymi o współczesne osiągnięcia nauk społecznych, zbierze się w najbliższy wtorek już po raz drugi w Warszawie Forum Społeczne Michała Archanioła. Celem sesji Forum będzie wskazanie, jakie są najistotniejsze dla rozwoju polskiego społeczeństwa oraz Kościoła w Polsce zagadnienia i problemy oraz wypracowanie programu Forum na rok 2011.

 

Wprowadzeniem do dyskusji Forum będzie wystąpienie ks. prałata Józefa Klocha, rzecznika Konferencji Episkopatu Polski. „Nie wiemy do końca w jakim kierunku będzie zmierzać analizy Forum” – przyznaje ks. prof. Witold Zdaniewicz, współprzewodniczący Forum oraz dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC. „Już dziś można jednak wskazać, że podstawowymi problemami i wyzwaniami dla polskiego społeczeństwa są takie sprawy jak: zastępowalność pokoleń, niski poziom edukacji młodzieży, sytuacja ludzi bezrobotnych, sytuacja rodzin wielodzietnych, a dla Kościoła w Polsce znamiona antyklerykalizmu, aktywność ludzi świeckich, rola teologów w Kościele”.

Powołane w 2011 roku Forum Społeczne Michała Archanioła ma przede wszystkim na celu pobudzić dyskusję na temat ważnych problemów życia Polaków w nurcie katolickiej nauki społecznej. W jego skład wchodzą ludzie nauki, dziennikarze, księża, zakonnicy, psycholodzy. Patronatem honorowym objął Forum ks. abp. Henryk Hoser.