Get Adobe Flash player

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach
Forum Społecznego
zapisz się!

Dystansując się od praktyk popełniacie błąd

Badania Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego pokazują, że w Polsce powiększa się grupa katolików, którzy przestają praktykować. W związku z tym ks. Jan Pałyga, egzorcysta i kierownik Centrum Pomocy Duchowej w Warszawie skierował się apelem do osób, które „dystansują się od praktyk religijnych”.

 „List pasterski”, bo tak zatytułowany jest krótki tekst ks. Pałygi, przypomina o nieusuwalnym charakterze chrztu świętego. Chociaż autor zastrzega, że jego celem nie jest nawracać adresatów, to jednak, stwierdza jednoznacznie: „dystansując się od Kościoła i praktyk religijnych, popełniacie błąd”.

 

 ,,List Pasterski” do moich Bliskich z trzeciego pokolenia

 

Według nasłuchu, jaki posiadam, zakładając, że moje wiadomości są prawdziwe, chciałem Wam po prostu powiedzieć, że dystansując się od Kościoła i praktyk religijnych, popełniacie błąd. Zagospodarowana od dzieciństwa Wasza podświadomość, świadomość i nadświadomość przez sakrament chrztu i bierzmowanie są praktycznie nie do usunięcia i będą dawały znać o sobie do końca Waszych dni.

 

Jesteście ludźmi wolnymi i wykształconymi i nie będę Was nawracać. To jest Wasza decyzja i Wasz los. Ten list piszę dlatego, abyście kiedyś nie mówili, że ,,nasz ksiądz” nie zwracał nam uwagi, że dokonaliśmy fałszywego wyboru. Potraktujcie te słowa tylko jako moje zdanie i moją opinię.

 

            Z wyrazami szacunku i modlitwą za Was

                                                                                                Serdeczności

ks. Jan Pałyga SAC

 

Ks. Jan Pałyga urodził się w 1930 roku, jest pallotynem oraz egzorcystą Diecezji Warszawsko-praskiej. W latach 1982-1997 był redaktorem naczelnym „Królowej Apostołów”. Jest autorem kilkudziesięciu książek. Pełnił również funkcję zastępcy prowincjała polskich pallotynów. Założył działającą w kilkunastu diecezjach w Polsce i za granicą wspólnotę małżeństw niesakramentalnych Sychar.