Get Adobe Flash player

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach
Forum Społecznego
zapisz się!

Związki partnerskie - rodzina

W Instytucie Statystyki Kościoła Katolickiego obradowało Forum Społeczne Michała Archanioła. Gośćmi specjalnymi byli prof. Maria Ryś oraz ks. prof. Władysław Majkowski z UKSW. W związku ze złożonymi w sejmie projektami ustaw, tematem spotkania były związki partnerskie.

Uczestnicy dyskusji zwrócili w pierwszej kolejności uwagę na rozwój w Polsce ideologii gender. Jednymi z podstawowych treści tej ideologii są: uznawanie homoseksualizmu za społeczną normę oraz postrzeganie tradycyjnej rodziny jako przestarzałej formy społecznej, a nawet źródło patologii. Ideologia gender jest obecnie wykładana na kilkunastu uniwersytetach w kraju i w coraz większym stopniu staje się podstawą w przygotowywaniu podręczników szkolnych. Dowodem na to są podręczniki prof. Marii Ryś, które zostały zaopiniowane negatywnie. Ministerstwo zażądało od autorki wykreślenia odniesień do chrześcijaństwa.

Ks. prof. Majkowski zwrócił uwagę na społeczne konsekwencje związków partnerskich. Badania wskazują na nietrwałość takich związków. Ponadto wychowanie dzieci w takich związkach sprzyja tendencjom homoseksualnym dzieci.

Prof. Józef Oleński zwrócił uwagę na potrzebę działań odgórnych w promowaniu rodziny oraz na istotną rolę przekazu informacji w społeczeństwie. Dlatego wskazana wydaje się bardziej zdecydowana reakcja na fakt nie przyznania telewizji Trwam koncesji. Ponadto katolicy powinni być gotowi do wyrażania swojego protestu a nawet tworzenia coraz szerszego ruchu społecznego w obronie rodziny. W związku z tym, że przeciętny katolik wydaje się być nieświadomy zagrożeń dotyczących rodziny, pojawiały się również pomysły dotarcia z informacją na temat zagrożeń dotyczących rodziny poprzez niedzielne ogłoszenia parafialne oraz media katolickie.