Get Adobe Flash player

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach
Forum Społecznego
zapisz się!

Kurs rad parafialnych

Grupa pastoralistów z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego wraz z Instytutem Statystyki Kościoła Katolickiego opracowała kurs dla parafialnych rad duszpasterskich. Jest on adresowany do rad parafialnych z całej Polski, osób świeckich wraz z proboszczem oraz duszpasterzami.

 

Kurs bazuje na wynikach pierwszego ogólnopolskiego badania parafialnych rad duszpasterskich, które zrealizował ISKK w 2013 roku. Inspiracją do jego opracowania były również dwa pierwsze ogólnopolskie kongresy: diecezjalnych (2012) i parafialnych (2013) Rad Duszpasterskich w Licheniu. Od października 2013 kurs w formie pilotażu realizowany jest w poszczególnych dekanatach diecezji warszawsko-praskiej.

Celem kursu jest przygotowanie członków parafialnych rad duszpasterskich do świadomego i aktywnego udziału w życiu parafii, w tym opracowywania parafialnych programów duszpasterskich. Szczegółowo formuje on w zakresie rozumienia istotny Kościoła i parafii jak wspólnoty (communio), tego jaka powinna być parafia, jakie jest miejsce świeckich w kościele i w parafii, jak przekształcić parafię we wspólnotę. Kurs przekazuje praktyczne umiejętności pracy rady parafialnej, zasady tworzenia parafialnego programu duszpasterskiego raz podejmowania nowej ewangelizacji w parafii. Kurs jest przeprowadzany w formie warsztatów oraz katechez, którym towarzyszyć będzie dzielnie się, modlitwa i medytacje biblijne.

Do udziału w kursie zaproszone są całe rady parafialne wraz ze swymi proboszczami. Zajęcia poprowadzą wykładowcy akademiccy z UKSW, duszpasterze i ludzie świeccy. Miejscem szkoleń jest pallotyński klasztor Karczówka koło Kielc. Tam należy kierować zgłoszenia: mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , www.karczowka.com, tel.: 784 507 884.Pierwsza runda szkoleń odbędzie się 19 i 20 września 2014 r.

 

Folder do pobrania.